INSTA.LING

UCZNIOWIE Z ZSG UCZĄ SIĘ SŁÓWEK I ORTOGRAFII Z INSTA.LING!!!

Już od połowy września kilkudziesięciu uczniów z klas IV,V szkoły podstawowej oraz II gimnazjum uczy się słówek z języka angielskiego, biorąc udział w innowacyjnym programie Insta.Ling, w którym uczestniczy ponad 2400 nauczycieli, a regularnie korzysta 60000 uczniów z całej Polski. Aplikacja ta powstała, aby zmniejszyć wysiłek związany z nauką oraz aby ograniczyć czas tego wysiłku.

Nauka odbywa się w ciekawej formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu uczniowie nie są przytłoczeni nadmiarem nowego materiału, ani nie tracą czasu na powtórki słówek, które już świetnie znają. Uczniowie poświęcają 5-10 minut dziennie na wykonanie prostej sesji, dzięki której uczą się nowych słówek, ale także utrwalają poznane wcześniej słownictwo. Słówka wprowadzane są do systemu z 1 lub 2-tygodniowym wyprzedzeniem, więc uczniowie znają większość słownictwa przedstawianego na lekcjach i nie tracą czasu na przepisywanie nowych słówek do zeszytu. Ponadto, program uczy poprawnej wymowy.
Nad całym procesem czuwa nauczyciel – koordynator (pani Anna Wojtek), który co tydzień wprowadza do bazy 20-50 nowych słówek, monitoruje postępy każdego dziecka oraz motywuje do aktywnej nauki. Dzięki uczestnictwie w programie, uczniowie nie tylko szlifują język angielski, ale także cieszą się ze swoich osiągnięć na lekcjach. Każdy może otrzymać dodatkowe (tygodniowe lub miesięczne) oceny z aktywności. Rodzice także mogą uczestniczyć w procesie nauki swoich dzieci – monitorując ich postępy poprzez założenie konta rodzica.
Już po miesiącu pracy widać było wyraźną poprawę w wymowie u wielu uczniów, którzy wcześniej mieli z tym problemy. Wzrosła też motywacja do nauki – uczniowie sami przychodzą do nauczyciela i proszą o wprowadzanie nowych słówek!
Pod koniec każdej edycji można otrzymać srebrne lub złote certyfikaty. Po zakończeniu V edycji, pani Anna Wojtek otrzymała srebrny certyfikat. Zachęciliśmy także polonistkę, panią Iwonę Tomiczek do udziału w VI edycji, więc już od drugiego półrocza nasi uczniowie mieli możliwość szlifowania ortografii języka polskiego. Klasy V i VI szkoły podstawowej chętnie wykonywały sesje ortograficzne, zdobywając dodatkowe oceny z aktywności.
Praca z programem Insta.ling to świetna zabawa! Na pewno będziemy ją kontynuować w przyszłym roku szkolnym.
Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia strony: https://instaling.pl/  lub profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Insta.Ling i wzięcia udziału w kolejnej edycji programu.

A. Wojtek