Drugi Noworoczny Koncert

Karnawał w Nędzy

29 stycznia 2012 roku już po raz drugi wójt gminy Nędza Anna Iskała zorganizowała Wielki Koncert Noworoczny.

Tym razem Pani Wójt zaprosiła dla mieszkańców gminy Orkiestrę Rozrywkową Kopalni Horynia pod dyrekcją Ryszarda Uchera wraz z solistami Agnieszką Janas i Mieczysławem Błaszczykiem. Koncert rozpoczął się wiązanką świąteczną, która była swoistą formą życzeń orkiestry dla zgromadzonych widzów. Soliści wraz z orkiestrą wykonywali utworu z repertuaru m.in. Luisa Amstronga, Czesława Niemena, Hulia Iglesiasa, Edyty Górniak, Queen i innych znakomitości. Moon River, Mary Luu, Zorba czy New York rozbrzmiewały i rozbawiały licznie zgromadzonych gości w Sali gimnastycznej ZSG. Owacje na stojąco były na pewno wspaniałym podziękowaniem dla artystów. Niespodzianką dla widzów był również występ „naszych dzieci”. Zespół Łężczok zaprezentował się w polce krzyżowej i w tańcu bawarskim, a młodsze grupy Arabeski I i II w tańcach z pomponami i pałeczkami. Grupy wielokrotnie nagradzane i tym razem od zgromadzonych otrzymały wdzięczne brawa. W przerwie między występami dla zgromadzonych czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych.