Dzień Projektów Gimnazjalnych

DZIEŃ PRZEPEŁNIONY EDUKACJĄ

23 marca 2016r. odbył się Dzień Projektów Edukacyjnych, podczas którego uczniowie drugich klas gimnazjalnych mogli przedstawić efekty swojej pracy. Wystąpiło 17 grup projektowych, przedstawiając różnorodną tematykę projektów: od kultury śląskiej, ciekawostek z regionu, wpływu języków obcych na nasz język ojczysty, poprzez zdrowy tryb życia, subkultury, życie osób niepełnosprawnych, popularność w Internecie, etc.

Występom przyglądali się uczniowie klas pierwszych, którzy już za rok staną na scenie ze swoimi projektami.

Jury w składzie: K. Czogalik, I. Pielczyk oraz R. Niklewicz postanowiło wyróżnić następujące grupy projektowe:

Dżesika Bluszcz 2d Laura Błaszczok 2d, Katarzyna Jezusek 2d, Agata Paprotna 2d,Kamila Weiser 2d, Kevin Kowoll 3b, Denis Szczęsny 3b - grupa pani K. Czogalik

Temat: Czy Sherlock Holmes miałby co robić w naszej okolicy na przełomie XIX i XX wieku?

Wiktoria Achtelik 2a, Karolina Bartuzelska 2a, Julia Białek 2a, Wiktoria Czogalla 2a, Natalia Grycman 2a, Natalia Pielczyk 2a, Danika Widera 2a - grupa pani J. Galas

Temat: Jak zmieniła się śląska kuchnia w ciągu ostatniego stulecia? - tworzymy książkę kucharską.

Dawid Gimitriuk 2b, Michał Neuhof 2b, Marek Pielczyk 2b, Nicole Stanięda 2c, Karolina Ślusarczyk 2c, Paweł Grabiec 2c – grupa pani E. Pali

Temat: Mam pomysł- jak nadać odpadom drugie życie?

Natalia Fredrich 2c, Karolina Jacek 2c, Karolina Swoboda 2c, WiktoriaTwardowska 2c – grupa pani A. Grycman

Temat: Czy potrafimy wczuć się w sytuację osoby niepełnosprawnej i co z tego wynika?

Marzena Bombała 2c, Julia Drożdż 2c, Maria Goc 2c – grupa pani I.Pielczyk

Temat: Punki, Emo, Hipsterzy - jak społeczeństwo reaguje na te subkultury?

Kacper Cofalik 2c, Szymon Czerny 2c, Patryk Miłek 2c – grupa pana R, Lincnera

Temat: Zabytkowa Kaplica Matki Bożej w Przysiółku Piła - dlaczego warto uchronić od zapomnienia?

Trzy pierwsze z wyróżnionych grup zaprezentują się jeszcze raz – 5 kwietnia 2016r. - przedstawiając projekty swoim rodzicom (po południu, przed spotkaniami z wychowawcami).

Gratulujemy uczniom udanych projektów, dziękujemy Jury za ocenę projektów. Dziękujemy także rodzicom za wsparcie, a nauczycielom za prowadzenie grup projektowych. Życzymy klasom pierwszym udanych wyborów tematyki projektowej w przyszłym roku szkolnym.

Anna Wojtek

Zobacz zdjęcia: