Szkolny konkurs języka angielskiego i niemieckiego dla klas I i II gimnazjum

GIMNAZJALNI POLIGLOCI

31 marca odbył się Szkolny konkurs języka angielskiego i niemieckiego dla uczniów klas I i II gimnazjum w ramach II Międzypowiatowego konkursu „Poliglota Ziemi Śląskiej”. Naszą szkołę reprezentowali: Elżbieta Galli, Krzysztof Zoń, Patrycja Paszenda, Patrycja Paris, Oliwia Beer, Michał Galli, Mateusz Matuszek, Eliasz Rudek, Michaela Wallach.

Uczniowie rozwiązywali dwa testy w języku niemieckim i angielskim, w których sprawdzana była znajomość środków leksykalnych i gramatyki oraz czytanie ze zrozumieniem. Uczestnicy musieli również wykazać się wiedzą o krajach anglo i niemieckojęzycznych.

Po sprawdzeniu prac jury w składzie: mgr Izabela Pielczyk, mgr Aneta Kobylańska-Bartczak, mgr Anita Grycman i mgr Aleksandra Nieć ogłosiło, że najlepszymi poliglotami naszej szkoły zostali:

I miejsce – Elżbieta Galli

II miejsce – Krzysztof Zoń

III miejsce – Michał Galli

Gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie międzypowiatowym.

I. Pielczyk

Zobacz zdjęcia: