5 porcji owoców, warzyw lub soku

Chcemy być silni i zdrowi

Klasy I-III szkoły podstawowej rozpoczęły kolejną przygodę z ogólnopolskim programem "5 porcji warzyw, owoców lub soku".

Jego głównym celem jest przekonanie dzieci, że jedzenie warzyw i owoców oraz picie soków jest ważne i zdrowe. Motywem przewodnim drugiej edycji programu jest Wielkie Marzenie, jakie posiadają wszystkie dzieci. Wierzymy, że wspólne zaangażowanie wychowawców i zaproszonych do współpracy gości w promowanie zdrowego odżywiania, pomoże maluchom w realizacji ich pragnień w przyszłości. Bowiem tylko prawidłowa dieta zapewni dzieciom zdrowie i energię do spełniania marzeń każdego dnia, a działania kształtujące właściwe nawyki żywieniowe (pogadanki, zabawy, ćwiczenia praktyczne), z pewnością zaowocują w przyszłości.