Mein Comicstrip

KOMIKSOWE ARCYDZIEŁA

W lutym i marcu chętni uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej pracowali nad komiksami w języku niemieckim, przygotowując prace na konkurs „Mein Comicstrip”. W zależości od przedziału wiekowego tematyka prac była różna.

Uczniowie klas pierwszych tworzyli historyjki obrazkowe na temat „Ich und meine Familie” (Ja i moja rodzina), komiksy klas drugich nosiły tytuł „In meiner Freizeit” (W moim czasie wolnym), natomiast uczniowie klas trzecich opracowywali komiksy o tematyce urodzinowej „Meine Geburtstagsparty” (Moje przyjęcie urodzinowe). Prace mogły być wykonane w dowolnej technice. Liczył się pomysł, staranność wykonania i oczywiście poprawność językowa. Poziom i pomysłowość dostarczonych prac przerosły oczekiwania organizatorów.

Najlepszymi komiksami okazały się prace następujących uczniów:

z klas pierwszych:

I miejsce – Blanka Mrohs