XVII Konkurs Matematyczny o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz

PODWÓJNE III MIEJSCE

XVII edycja Konkursu Matematycznego o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz odbyła się 16 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Raciborzu. W tym dniu drużyna naszej szkoły pod opieką pani Mirosławy Kuśki wyruszyła do Raciborza, aby zmierzyć się z innymi matematykami powiatu raciborskiego.

W konkursie wzięło udział 27 uczniów klas szóstych z 9 szkół. Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Małgorzata Pisarczyk – nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Raciborzu Ocicach. Po konkursie, w oczekiwaniu na wyniki uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących kreatywności matematycznych.

Nagrody jak co roku wręczył pan prezydent Raciborza. Wśród nagrodzonych była Emilia Kałus, która zajęła III miejsce w rywalizacji indywidualnej.

W rywalizacji drużynowej również III miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły w składzie: Emilia Kałus, Wiktor Szopa i Patrick Tulec.

M. Kuśka