Międzysemestralne Otwarte Spotkanie TIK-owe

MOST

7 marca 2016r. odbyło się Międzysemestralne Otwarte Spotkanie TIK-owe w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0 . Głównym celem MOST-u było przeprowadzenie podsumowania pracy w 1 półroczu oraz weryfikacja punktów szkolnego Kodeksu 2.0 i wprowadzenie poprawek.

Spotkanie prowadziła koordynator programu, Anna Wojtek. Na początku przeczytano zasady naszego szkolnego kodeksu TIK i rozpoczęto debatę. Uczestniczyli w niej przedstawiciele wszystkich klas gimnazjalnych. Zadaniem każdej klasy było zaznaczenie ewentualnych poprawek do kodeksu, na podstawie obserwacji codziennej praktyki szkolnej z uwzględnieniem wykorzystania TIK w szkole. Nie obyło się bez burzliwej wymiany zdań, choć na koniec uczniowie doszli do wniosku, iż wszystkie zapisy kodeksu pozostaną niezmienione.
Kolejnym punktem MOST-u było podsumowanie projektów grupowych prowadzonych przez panią Rutko, panią Sadowską oraz pana Niklewicza. Uczniowie opisali swoją pracę w 1półroczu, wykorzystując  prezentacje multimedialne, nagrane filmiki, a także rozdając ulotki.
Dziękujemy wszystkim za udział w debacie i zapraszamy na festiwal Szkoły z Klasą.

A. Wojtek

Zobacz zdjęcia: