Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ

8 marca 2016 r. odbyła się kolejna edycja szkolnego Konkursu Recytatorskiego. 21 recytatorów z klas I-III zaprezentowało doskonałe interpretacje wierszy pod hasłem "Wszystkie dzieci nasze są". Wszyscy wykonawcy dostarczyli widowni wspaniałych wrażeń estetycznych.

Jury, w składzie: Kornelia Czogalik, Iwona Tomiczek i Maria Kobryń oceniło dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny i nagrodziło najlepszych wykonawców.

Zwycięzcami zostali:

W klasach I

I miejsce- Julia Kilian

II miejsce- Karolina Klieryk

III miejsce- Adam Hiltawski

W klasach II

I miejsce- Anna Szymiczek

II miejsce- Magdalena Machnik

III miejsce- Magdalena Wawrowicz

W klasach III

I miejsce- Dominika Grycman

II miejsce- Marta Tkocz

III miejsce- Klara Koletzko i Paulina Hiltawska

Grand Prix konkursu powędrowało do Jakuba Kececi - ucznia klasy II, który zachwycił jurorów wykonaniem wiersza „Przygoda na białym morzu” Mieczysławy Buczkówny. Kuba będzie reprezentować naszą szkołę 15 marca na Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Raciborzu.

Uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali słodkimi upominkami i dyplomami, a najlepsi recytatorzy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Organizatorzy konkursu- Sylwia Linek i Ewa Skatuła dziękują wszystkim za zaangażowanie i gorąco gratulują zwycięzcom i ich opiekunom!

S. Linek