„I Ty możesz zostać noblistą”

WYWALCZYLI PIĄTE MIEJSCE!

11 lutego br. w I LO im Mikołaja Kopernika w Katowicach odbył się VI Regionalny Konkurs Zadań Interdyscyplinarnych w Języku Angielskim im. Marii Goeppert Mayer „I Ty możesz zostać noblistą” dla gimnazjalistów. W konkursie uczestniczyło 68 drużyn z całego województwa śląskiego. Naszą szkołę dzielnie reprezentowały dwie drużyny trzecioklasistów.

Oto skład drużyn: Agata Procek, Paweł Materzok i Nicolas Wardenga, którzy wywalczyli piąte miejsce! Drugą drużynę stanowili: Julia Przybyła, Wiktoria Olszewska i Piotr Waldyra. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z zadań dotyczących matematyki, biologii, geografii, fizyki oraz chemii. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością logicznego myślenia, wyciągania wniosków, powiązywania wiedzy z różnych dziedzin. Część pytań dotyczyła także życia i dorobku naukowego Marii Goeppert Mayer oraz sprawdzała wiedzę ogólną uczniów. A wszystko to w języku angielskim!

W czasie, kiedy jury sprawdzało prace konkursowe, nasi uczniowie wzięli udział w pokazach doświadczeń z fizyki, biologii, informatyki, matematyki i chemii. Dla opiekunów przygotowano prelekcję na temat geocachingu w nauczaniu przedmiotowym. Całe wydarzenie zorganizowano w ramach szkolnego Festiwalu Nauki.

Serdecznie gratulujemy!

B. Zapłata