Śniegu brak a nagrody w zimowym konkursie są!

Dnia 26 stycznia 2012 roku sześcioro uczniów klasy IVa naszej szkoły oraz nauczyciel prowadzący pan Krzysztof Janiszewski i wychowawca wyróżnionych uczniów Mirosława Kuśka zostali zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród w gminnym konkursie plastycznym. Konkurs „Śnieżny nocny pejzaż”, jaki zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy.

Uroczystość uświetniły swoim występem dzieci ze szkoły w Zawadzie Książęcej. Po scenie skakały diabły uczestniczące w konferencji upadłych aniołów, śpiewały piękne anioły. Na scenie zjawił się też Mały Książę z powieści Antoine de Saint- Exupery. To mały chłopiec z różą, który w poszukiwaniu ludzi dotarł na uroczystość organizowaną w Nędzy.

Po przedstawieniu były gratulacje, dyplomy i nagrody dla wyróżnionych uczniów, oraz dyplom  uznania dla nauczyciela prowadzącego, który motywował uczniów do podjęcia trudu wykonania prac plastycznych na konkurs, jak i służył radą oraz pomocą w trakcie tworzenia.

Nagrody wręczała pani wójt Anna Iskała i dyrektor biblioteki pani Iwona Czorny. Obdarowani uczestnicy konkursu zostali też zaproszeni na małe słodkie „co nieco”, co było dodatkowym miłym elementem uroczystości.

Następnym punktem programu było zwiedzanie wystawy konkursowej. Mogliśmy zachwycać się twórczością młodych artystów.

Cieszymy się, że wysiłek został doceniony i  nasi uczniowie zostali nagrodzeni.

Nagrodę główną otrzymała Julia Białek
Drugie miejsce zajął Marek Pielczyk
Trzecie miejsce zdobył Krzysztof Zoń
Wyróżnienia otrzymali: Natalia Grycman, Natalia Pielczyk, Danika Widera

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów nie tylko plastycznych. Niech sukces, jaki odnieśli nasi mali artyści będzie motywacją dla innych uczniów, by podejmować twórczy wysiłek i brać udział w konkursach plastycznych oraz godnie reprezentować naszą szkołę.

Przygotowała Mirosława Kuśka