„Gotuj po niemiecku!”

WARSZTATY KULINARNE W GLIWICACH

Okres adwentu to wyjątkowy czas zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Kiermasze świąteczne zdobywają coraz większe zainteresowanie, a przygotowywanie pierniczków sprawia najmłodszym wiele radości. Łącząc kreatywność, zabawę i naukę Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach zorganizował dla uczniów klas 4-6 posługujących się językiem niemieckim pierwsze warsztaty kulinarne „Gotuj po niemiecku!”.

Nasi uczniowie: Nadia Wiesner, Martyna Żurek, Robert Radaj i Felix Kowoll wspaniale reprezentowali naszą szkołę. Na początek mieli za zadanie ułożyć z rozsypanek poprawne zdania na temat Świąt, zaśpiewano wspólnie piosenkę. Później nadszedł czas na samodzielne przygotowanie czapki kucharskiej i założenie fartucha. Już odpowiednio wyposażeni mogli zająć miejsca przy swoim stanowisku pracy. Trzeba było poprawnie zrozumieć przepis na ciasteczka, poprosić o odpowiednie składniki. Wszystko odbywało się oczywiście w języku niemieckim. W czasie pieczenia ciasteczek dzieci prezentowały wcześniej przygotowaną piosenkę świąteczną. Nasza grupa zaprezentowała piosenkę „Der kleine Trommlerjunge”. Później nadszedł czas na dekorowanie. Tutaj nasi cukiernicy mogli pokazać artystyczną duszę i zabrać swoje „dzieła sztuki” do domu.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

A. Grycman

Zobacz zdjęcia: