Uczniowie klas IV-VI SP w Teatrze Ziemi Rybnickiej

W KONTAKCIE ZE SZTUKĄ

1 grudnia 2015r. uczniowie klas IV-VI SP mieli okazję obejrzeć adaptację teatralną "Ani z Zielonego Wzgórza" w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Spektakl, w reżyserii Anny Kasprzyk, odegrali aktorzy Teatru "Cracovia", którzy znakomicie wczuli się w role bohaterów powieści L. M. Montgomery.

Największą owację wzbudziła jednak aktorka wcielająca się w postać Ani Shirley. Doskonale oddała charakter i usposobienie rudowłosej dziewczynki. Dodatkowym atutem przedstawienia okazała się muzyka. Śpiew i taniec na scenie, przeplatany dialogami i monologami aktorów, nie pozwalał widzom na nudę.

Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń. Mogli porównać adaptację teatralną z oryginalną wersją lektury, którą czytają piątoklasiści. Dodatkowo uczestnicy wycieczki utrwalili pojęcia związane z teatrem.

Kontakt ze sztuką sprawił, że na twarzy niejednego ucznia pojawił się uśmiech. Wycieczka do Teatru Ziemi Rybnickiej na długo pozostanie w naszej pamięci!