Wieczór czytania bajek

Hans Christian Andersen bohaterem wieczoru

20 listopada w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy już po raz szósty odbył się Wieczór Czytania Bajek dla najmłodszych uczniów z klas I-III. Gościem tegorocznego wieczoru był Hans Christian Andersen który ,,osobiście"opowiedział o swoim życiu i twórczości.

W bajkowej scenerii uczniowie starszych klas czytali najpiękniejsze jego baśnie i zachęcali do czytania innych.

Swój wolny czas poświęcili nam: Natalia Traliszewska, Julia Wojtek, Nadia Wiesner, Justyna Magnowska i Paulina Szenk oraz pani Maria Kobryń – bibliotekarka naszej szkoły, która wcieliła się w rolę Andersena.

Po wysłuchaniu wybranych baśni najmłodsi uczniowie udali się do klas, gdzie czekał na nich poczęstunek oraz kolorowanki baśni. Następnie, wtuleni w swoje maskotki i podusie, wspólnie obejrzeli projekcję baśni pt. „Nowe szaty cesarza”. Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy, ale przecież spotkamy się znów za rok. Do zobaczenia...

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej