Wycieczka gimnazjalistów do Knurowa

Gimnazjaliści poznają proces technologiczny sortowni odpadów komunalnych

W czwartek 12 listopada br. uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum wraz z Panią B. Oleszowską i B. Zapłatą mieli okazję poznać proces technologiczny sortowni odpadów komunalnych należącej do PPHU KOMART w Knurowie, gdzie trafiają również śmieci z Nędzy.

Ponadto zwiedzili stację biogazu, składowiska odpadów komunalnych i azbestowych oraz kompostownię.

Z powodu przykrych zapachów, wycieczka nie należała do najprzyjemniejszych, ale była bardzo pouczająca i ciekawa.

Drugim punktem było zwiedzanie zabytkowej kopalni węgla kamiennego "Guido" w Zabrzu.

Tam zjechali w głąb ziemi na poziom 320 metrów i przeszli przez podziemne korytarze wykute w skałach oraz poznali małe cuda techniki - maszyny wykorzystywane przez górników.

Niemałą atrakcją była przejażdżka kolejką podwieszaną, którą górnicy "jechali na szychta".

Potem jeszcze odpoczynek gimnazjalistów w podziemnym pubie i cali od pyłu, ale uśmiechnięci wrócili do domu.

B. Zapłata