Na sankach

Hurra! Wreszcie prawdziwa zima!

Gdy tylko za oknem ujrzeliśmy padający śnieg o siedzeniu w klasie nie było mowy. Biały puch spadł po raz pierwszy tej zimy! Czas rozpocząć białe szaleństwo! 18 stycznia uczniowie klas I–III na pobliskiej górce w lesie zjeżdżali na sankach, rzucali się śnieżkami, lepili bałwana wszystko to pod czujnym „okiem” swoich pań.

Zabawa była znakomita, a uśmiech z twarzy dzieciaków nie schodził nawet kiedy zajęcia ruchowe w terenie dobiegły końca.

"Hej, na sanki".
Hej, na sanki
koleżanki,
w nocy śnieżek spadł!
A więc z góry na saneczkach,
aż zaświszcze w uszach wiatr!
Ach, z tej górki
na pazurki
miło się na sankach mknie!
Tylko potem trzeba znowu
pod tę górę ciągnąć je!

Barbara Kossuth

Jeśli już o zimowych zabawach mowa to kochani uczniowie zbliżają się upragnione ferie, czas odpoczynku i zimowych szaleństw. Pamiętajcie, że ferie to jest czas wesoły, spędźcie je bezpiecznie i wróćcie zdrowi do szkoły.

„Przestrogi na ferie”:
1. Z górki zjeżdżamy tylko w miejscach do tego przeznaczonych z daleka od jezdni, drzew i słupów.
2. Nie jeździmy na łyżwach po zamarzniętych jeziorach, stawach i rzekach.
3. Nie jeździmy na sankach przywiązanych do samochodów.
4. Uważamy, aby nie wjechać na inne dzieci, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych.
5. Zjeżdżamy ze stoku w wyznaczonych miejscach pamiętając o obowiązku posiadania kasku na głowie.
6. Nie rzucamy w kolegów twardymi śnieżkami.
7. Nie siedzimy cały dzień przed telewizorem, bo przecież ruch to zdrowie!

RODZICE!
Pilnujmy, by nasze dzieci korzystały tylko z bezpiecznych, specjalnie przygotowanych i wydzielonych miejsc zabaw.

Opracowała B. Rerich