Festiwal Perspektyw

Projekt edukacyjno - medialny  „Czas na zawodowców”

W piątek, 16 października w Arenie RAFAKO odbył się Festiwal Perspektyw, na którym gościli nasi gimnazjaliści klas III wraz z ich wychowawcami.

Festiwal został zorganizowany w ramach projektu edukacyjno - medialnego „Czas na zawodowców” realizowanego  przez Wydawnictwo Nowiny Sp. we współpracy z Starostwem Powiatowym w Raciborzu oraz Prezydentem Miasta Racibórz.

Uczniowie odwiedzili 24 stoiska promujące raciborskie szkolnictwo zawodowe, które zostały przygotowane, by pomóc podjąć mądre decyzje związane z przyszłym zawodem.

Każda szkoła oferująca kształcenie zawodowe zaprezentowała praktyczne pokazy zawodów oraz urządzeń, natomiast gimnazjaliści mieli możliwość obserwacji oraz zadawania nurtujących pytań.

Zakończeniem festiwalu było rozlosowanie ciekawych nagród.

Uczniowie wrócili zadowoleni, co niektórym zaś, udało się odnaleźć swoją pasję i ukierunkować na konkretny zawód.

Wychowawcy klas III