Z WIZYTĄ W TEATRZE

Spektakl pt. ,,ZEMSTA"

Dnia 20 października 2015r. uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w spektaklu pt. „Zemsta” Aleksandra Fredry w reżyserii Anny Kasprzyk. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr „Cracovia”. Na scenie pojawili się aktorzy krakowskich scen – Teatru Starego, Bagateli i Groteski.

Spektakl  był humorystycznym przedstawieniem dawnego świata szlacheckiego, w czasie którego widzowie przenieśli się na stary zamek, gdzie toczył się spór o mur.

Aktorzy w mistrzowski sposób wcielili się w bohaterów „Zemsty”,  którzy, mimo licznych wad, mają w sobie coś takiego, że nie da się ich nie lubić.

Niemal każdy bohater "Zemsty" ma swoje odpowiedniki w czasach teraźniejszych i z pewnością będzie miał jeszcze przez wiele następnych epok.

Mimo upływu czasu - ta znakomita komedia charakterów - nie straciła na swej aktualności.  Perypetie bohaterów, toczących spór, bawiły naszą młodzież, ale jednocześnie pozwoliły dostrzec aktualność we współczesnym świecie – świecie konfliktów i nieustępliwości. Warto zatem pamiętać zakończenie utworu - ,, Tak jest - zgoda, a Bóg wtedy rękę poda”.

W.Rutko