Dzień Dobrego Słowa

POWIEDZ TO DOBRYM SŁOWEM...

13 października 2015r. obchodzono w naszej szkole DZIEŃ DOBREGO SŁOWA, który zorganizowany został przez uczniów klas trzecich gimnazjum. Każdy mógł wyrazić w tym dniu swoją wdzięczność, przeprosić oraz podzielić się miłym słowem.

W ten sposób włączyliśmy się do projektu edukacyjnego realizowanego w ramach działań Fundacji Wychowanie do Szczęścia, który ma na celu budowanie odpowiedzialności za słowo, kształtowanie dobrej atmosfery i tworzenie pozytywnej energii, dzięki używaniu poprawnego języka w sytuacjach dnia codziennego.

Cała szkoła aktywnie uczestniczyła w tej akcji obdarowując się miłymi słowami, cytatami oraz uśmiechem.

Gimnazjaliści przygotowali specjalne stanowisko, na którym można było wypełnić ,,pachnący słowami” bilecik i przekazać go dalej.

Najwięcej radości sprawiła najmłodszym kwaśna cytrynka, którą należało osłodzić ,,dobrym słowem”. W tym wyjątkowym dniu pojawiła się również GALERIA WDZIĘCZNOŚCI. Każdy mógł podziękować za wszystko, co ma dla niego wartość, a także wyrazić wdzięczność ludziom, którzy są dla niego ważni.

Ściany szkoły udekorowane zostały zestawami pokrzepiających zdań oraz plakatami wykonanymi przez uczniów. Wiele radości sprawiły własnoręcznie wykonane kwiaty, przyozdobione ciepłymi słowami.

Gimnazjaliści zachęcali również do odrywania przygotowanych karteczek i przekazywania ich następnym osobom.

Specjalne zadanie spełnił w tym dniu radiowęzeł, dzięki któremu płynęły życzenia, pozdrowienia i miłe słowa kierowane do kolegów, koleżanek a nawet nauczycieli.

Nie zabrakło orderów – pani Dyrektor otrzymała Order Uśmiechu, natomiast pani wicedyrektor Order Życzliwości.

Kolejne Dni Dobrego Słowa przed nami!
Będziemy je obchodzić zawsze 13 dnia każdego miesiąca.
Pamiętamy jednak o tym, by każdego dnia starać się mówić pięknie i zalewać dobrymi słowami szkolne korytarze.

Gimnazjaliści klas trzecich :)