Wspólnie bijemy rekord Polski!

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

16 października 2015r. o godz. 12.00  już po raz trzeci najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biciu ogólnopolskiego rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Akcja organizowana była przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wydarzenie to było potwierdzeniem, że chcemy i potrafimy ratować życie.   Najmłodsi uczniowie w ramach programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się jak zachować się w obliczu wypadku, potrafią wezwać pomoc oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Uczą się odpowiedzialności za siebie i innych.
Działania prowadzone były na sześciu fantomach i trwały pół godziny. Koordynatorami na terenie placówki były: p. E. Skatuła oraz p. A. Grzybowska. Akcję wspierali również nauczyciele oraz pielęgniarka szkolna.
Wszyscy nasi uczniowie uczestniczący w biciu rekordu byli bardzo dzielni i dotrwali do końca akcji. Każdy z uczestników otrzymał Apteczkę Małego Ratownika, która była upominkiem od WOŚP. Gratulujemy!

E. Skatuła

Zobacz zdjęcia: