Uroczyste zakończenie ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Żegnamy kolejny rok szkolny

26 czerwca 2015r. uczniowie i nauczyciele ZSG w Nędzy uroczyście pożegnali rok szkolny 2014/2015. Punktualnie o godz. 9.00  na sali gimnastycznej naszej szkoły pani dyrektor Maria Czerwińska rozpoczęła akademię od słowa wstępu, po którym zabrzmiał po raz ostatni szkolny dzwonek. Następnie reprezentanci klas trzecich wnieśli sztandar szkoły i tym samym rozpoczęła się oficjalna część uroczystości.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego pani dyrektor przeczytała list Rzecznika Praw Dziecka skierowany do uczniów na temat bezpiecznego spędzania wakacji.

Następnie tradycyjnie   trzecioklasiści przekazali sztandar uczniom klas drugich gimnazjum. Po zakończeniu tej ceremonii pani dyrektor poprosiła wychowawców klas trzecich gimnazjum o ostatnie odczytanie listy obecności swoich uczniów. Jako pierwsza rozpoczęła pani K. Czogalik.

Po zaprezentowaniu się na środku sali wszystkich uczniów klasy IIIa nastąpiło rozdanie świadectw. Odczytano także imiona i nazwiska osób wyróżnionych.

Następnie pojawiła się na środku kolejna klasa- IIIb wywołana przez wychowawczynię panią M. Bajak. Po rozdaniu świadectw wszystkim absolwentom szkoły nastąpiło uroczyste pożegnanie klas trzecich gromkimi brawami.

Po pożegnaniu absolwentów pani dyrektor poprosiła wychowawców klas szkoły podstawowej o odczytanie i nagrodzenie wszystkich uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu.

Następnie poprosiła wychowawców klas szóstych o ostatnie odczytanie listy obecności swoich wychowanków, rozdanie świadectw i nagrodzenie uczniów wyróżniających się. Po zakończeniu prezentacji klas szkoły podstawowej nagrodzono najlepszych gimnazjalistów.

Kolejnym punktem  akademii było zaproszenie na środek sali uczniów ze 100% frekwencją i nagrodzenie ich dyplomem oraz słodyczami. Następnie zostały podsumowane przez pana R. Lincnera konkursy religijne związane z życiem św. Jana Pawła II.

Po wypowiedzi nauczyciela religii głos zabrała pani Ewa Skatuła, która poinformowała, że z okazji zakończenia roku szkolnego Fundacja WOŚP w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" przygotowała dla każdego ucznia z klas I – III, który brał udział w zajęciach z pierwszej pomocy ,"Apteczkę Małego Ratownika WOŚP".

W apteczkach znalazł się zestaw najpotrzebniejszych rzeczy, który przyda się do udzielenia pierwszej pomocy, np.: rękawiczki, maseczka do prowadzenia resuscytacji, bandaż i koc termiczny.  W apteczkach zostało jeszcze trochę miejsca, więc zachęcamy rodziców do uzupełnienia ich o dodatkowe plastry, chusty i bandaże. Będzie to z pewnością pierwsza w życiu apteczka dzieci.

Następnie pani dyrektor uroczyście pożegnała nauczycieli: panią D. Cembrzyńską, panią E. Wolską oraz pana M. Czogalika. Po wręczeniu kwiatów nauczycielom nastąpiło wyniesienie sztandaru szkoły i tym samym rozpoczęła się część artystyczna zorganizowana przez uczniów klas szóstych SP.

Szóstoklasiści zaśpiewali piosenki, zorganizowali konkurs wiedzy dla nauczycieli o uczniach swojej klasy, zatańczyli a nawet zaprezentowali gitarowy minikoncert uczennicy klasy VIb Martyny Wiesner. Po zakończeniu części artystycznej pani dyrektor przypomniała, w której sali uczniowie danej klasy spotkają się ze swoim wychowawcą i odbiorą świadectwa. Następnie  zapytała uczniów, co za chwilę nastąpi.

Wszyscy bez zastanowienia głośno trzykrotnie powtórzyli :WAKACJE!

Pani dyrektor przypomniała jeszcze raz o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji, po czym zakończyła uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015.

Iwona Tomiczek