Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym

Rok szkolny 2014/2015 zakończyliśmy sukcesami w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy został zorganizowany przez EDI – firmę z branży edukacyjnej, która powstała by urozmaicać program zajęć i zachęcać uczniów do rozwijania swoich umiejętności. Konkurs miał  na celu kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej a także propagowanie obchodów związanych z Dniem Ziemi.

Zakres tematyczny, który musiały opanować dzieci by napisać nadesłany test obejmował:

• życie w ekosystemach np. las, łąka
  • rola zwierząt w środowisku
  • zagrożenia dla środowiska ze strony człowieka
  • ochroną środowiska
  • znaczenie wody w życiu człowieka
  • segregacja odpadów
  • zwierzęta i rośliny chronione
  • zanieczyszczenia powietrza
  • wpływ przyrody nieożywionej na życie.

Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy był podzielony na dwie części: jedna polegała na rozwiązaniu testu wyboru, druga na wykonaniu pracy plastycznej „ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII”. W rozgrywkach konkursowych brało udział 1406 uczestników wszystkich województw, z naszej szkoły uczestniczyło 18 osób z klas I-III.

Wywalczyliśmy następujące  miejsca w konkursie teoretycznym, a były to:

• III miejsce Beniamin Śliwa
  • V miejsce Jakub Czarnuszka
  • VII miejsce Paulina Hiltawska
  • XI miejsce Sebastian Kozielski
  • XI miejsce Mateusz Traliszewski

Również w konkursie plastycznym Kinga Haberkiewicz, Magdalena Machnik, Emilia Wojtek zdobyły Wyróżnienie.

Wszystkie osoby otrzymały w zależności od miejsc Grawerowane Dyplomy Laureata i nagrody książkowe.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowały

Agnieszka Grzybowska, Ewa Skatuła