WYRÓŻNIENIE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

„BEZPIECZNIE NA WSI – ZWIERZAKI TO NIE PLUSZAKI”

8 czerwca 2015r. rozstrzygnięty został Wojewódzki Konkurs Plastyczny pod hasłem „BEZPIECZNIE NA WSI – ZWIERZAKI TO NIE PLUSZAKI” organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy. Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.

Celem tego konkursu było:

• Promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich
  • Poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich
  • Rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych.

Do eliminacji konkursowych należało przygotować pracę plastyczną , której tematyka dotyczyła bezpieczeństwa na wsi. Również uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do tego projektu pod opieką nauczycielek A.Neuhof oraz A.Grzybowskiej.

Na konkurs napłynęło ponad 33400 ciekawych i barwnych prac z całej Polski.

Jury przyznało WYRÓŻNIENIE ROBERTOWI BOGACZYK – uczniowi klasy II a, który w nagrodę otrzymał pamiątkowy dyplom oraz plecak wyposażony w przybory i pomoce szkolne.

Gratulujemy zwycięzcy i życzymy dalszych sukcesów !

Agnieszka Grzybowska

Anna Neuhof