Grand Prix w ogólnopolskim konkursie!

Klasa I a sukcesem kończy przygodę z programem "Zdrowo jem, więcej wiem!"

Jesienią 2014 r. klasa I a utworzyła zespół „Energojadki” i  przystąpiła do projektu edukacyjnego "Zdrowo jem, więcej wiem!". W realizacji zadań konkursowych uczniowie wykazali się wyjątkową pomysłowością twórczo rozwiązując wiele zadań problemowych.

Zaangażowanie uczniów zostało docenione przez jurorów. W sesji jesiennej i zimowej klasa dwukrotnie zdobyła I miejsce, w sesji wiosennej wśród 409 zespołów znalazła się na miejscu X.

Wyniki te zapewniły jej II miejsce Grand Prix w całorocznej klasyfikacji.

Program, do którego przystąpili uczniowie ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje i skłania do zmiany stylu życia.

Konkurs dla szkół jest częścią programu prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska „Aktywnie po Zdrowie”. W trzech etapach – jesiennym, zimowym i wiosennym – realizowane były promujące zdrowie lekcje tematyczne, konkursy i spotkania z rodzicami.

Klasa I a wraz z wychowawczynią Sylwią Linek systematycznie dokumentowała swoją pracę, a szczegółowe raporty wraz ze zdjęciami i pracami uczniów zostały przesłane do Fundacji. Łącznie zrealizowano 21 zadań konkursowych.

Przez zabawę, doświadczenia, działania praktyczne, lekcje tematyczne, konkursy, zajęcia plastyczne i aktywność fizyczną uczniowie wzbogacili wiedzę o to co, ile i kiedy jeść oraz jak aktywnie spędzać czas wolny, żeby być zdrowym, silnym i radosnym.

Uczniowie nie tylko zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania, ale także propagowali zdobytą wiedzę w szkole, rodzinie i środowisku lokalnym. Spisali się na medal.

Gratulujemy zwycięstwa!

S.Linek