Spotkanie z misjonarzem z Peru

Z Peru do Nędzy

9 czerwca 2015r. do naszej szkoły przybył gość z dalekiego kraju. Na zaproszenie pani katechetki Małgorzaty Kozielskej odwiedził nas ksiądz Joachim Pohl, przebywający na misjach w dżungli Yurinaki w Peru. Towarzyszył mu ksiądz proboszcz z parafi w Nędzy Joachim Miksa, który od lat wspiera działania misyjne.

Misjonarz ciekawie opowiadał o swojej pracy duszpasterskiej, o życiu w dalekim kraju oraz o zwyczajach tam panujących. Podczas spotkania zaprezentował również oryginalne, tradycyjne stroje peruwiańskie.

Z ogromną cierpliwością odpowiadał także na liczne pytania uczniów.

Spotkanie z misjonarzem było podsumowaniem trwającej cały rok korespondencji z placówką misyjną w peruwiańskiej dżungli.

Uczniowie naszej szkoły w ramach katechezy pisali maile do Peru, poznajac tym samym znaczenie pracy misyjnej. Wizyta misjonarza była również związana z trwającą w naszej szkole zbiórką przyborów szkolnych dla dzieci z Afryki, w ramach obchodzonego 16 czerwca Dnia Dziecka Afrykańskiego.

Cieszymy się, że ksiądz Joachim Pohl odwiedził naszą szkołę i gorąco pozdrawiamy peruwiańskich przyjaciół.