V Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0 za nami…

Niezapomniane chwile spędzone w Warszawie

W dniach 31 maja-1 czerwca 2015 r. w Warszawie odbył się V Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0, czyli podsumowanie całorocznej pracy uczniów i nauczycieli programu „Szkoła z Klasą 2.0”.

Naładowani pozytywną energią wróciliśmy z Warszawy, gdzie promowaliśmy naszą wspaniałą szkołę nastawioną na innowacje.

Z całej Polski do Centrum Nauki Kopernik przyjechali uczniowie i nauczyciele, którzy pracowali w tym roku szkolnym w oparciu o jedną z czterech ścieżek edukacyjnych.

Podczas festiwalu mogło się zaprezentować tylko 50 szkół z całej Polski, z najciekawszymi przykładami projektów edukacyjnych, uczniowskich forów naukowych, odwróconych lekcji i zajęć prowadzonych metodą ,,uczymy innych".

Aż dwa zespoły gimnazjalistów z Nędzy w składzie: Hanna Galas, Katarzyna Piechula, Katarzyna Pala (grupa p.Niklewicza) oraz Małgorzata  Kuźmicz, Aneta Rydygel (grupa p.Rutko) znalazły się w gronie wybrańców zaproszonych do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

Pierwszego dnia wzięliśmy udział w edukacyjnej grze miejskiej podróżując metrem do wyznaczonych miejsc. Aktywnie uczestniczyliśmy w warsztatach z odkrywania, wystąpień publicznych i dziennikarskich.

Drugi dzień festiwalu miał charakter oficjalny – prezentacja swoich dokonań ekspertom, organizatorom i zaproszonym gościom.

Nasi gimnazjaliści spotkali się między innymi z Minister Edukacji Narodowej Joanną Kluzik-Rostkowską, ekspertami CEO  i przedstawicielami międzynarodowej organizacji edukacyjnej Teach for All z Armenii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Chile, Estonii, Hiszpanii, Izraela, Litwy, Łotwy, Meksyku, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Wszyscy docenili wkład oraz kreatywność  naszych młodych autorów i nie szczędzili pozytywnych słów.

Chwile spędzone w stolicy na pewno długo pozostaną w naszej pamięci!

Bardzo dziękujemy Pani Wójt oraz Pani Dyrektor za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu do Warszawy.