Wycieczka klas szóstych

Odkrywamy piękno ŚLĄSKA - Tarnowskie Góry i Gliwice

Dnia 28.05.2015r. uczniowie klasy 6a i 6b wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Tarnowskich Gór i Gliwic.

Pierwszym punktem wycieczki była Zabytkowa Kopalnia Rud Srebronośnych w Tarnowskich Górach.

Tu zapoznaliśmy się z historią regionu i mieliśmy okazję zobaczyć stanowiska pracy gwarków, ich narzędzia pracy i stare wyrobiska.

Drugim punktem wycieczki była Sztolnia Czarnego Pstrąga, gdzie najpierw zeszliśmy krętymi schodami pod ziemię, a potem płynęliśmy łódkami podziwiając podziemne korytarze i słuchając opowieści przewodnika.

Na koniec wycieczki zatrzymaliśmy się w gliwickiej Palmiarni, gdzie podziwialiśmy egzotyczne rośliny.

Naszą uwagę przykuła imponująca kolekcja kaktusów. Jeżeli nie wiecie jak wygląda rosnąca na drzewie kawa, banany lub cytryna, to polecamy to miejsce!!!

Pozdrawiamy!

Uczniowie klasy 6a i 6b z wychowawcami