Trzecia edycja Konkursu wiedzy o życiu i dokonaniach Marii Skłodowskiej-Curie

Poznaliśmy laureatów trzeciej edycji powiatowego Konkursu wiedzy o życiu i dokonaniach Marii Skłodowskiej-Curie!

25 maja br. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy odbył się trzeci Konkurs wiedzy o życiu i dokonaniach Marii Skłodowskiej-Curie. Organizatorami tegorocznej edycji były panie nauczycielki: Barbara Zapłata oraz Joanna Galas.

Udział w konkursie zadeklarowało 21 uczniów ze szkół gimnazjalnych powiatu raciborskiego. Konkurs miał za zadanie rozpropagowanie dokonań naukowych, jak też możliwość przedstawienia niezwykłej osobowości Marii Skłodowskiej - Curie oraz rozwijanie zainteresowań chemią jako nauką.

Uczestnicy musieli wykazać się szczegółową wiedzą dotyczącą biografii dwukrotnej Laureatki Nagrody Nobla, a także wiedzą chemiczną dotyczącą promieniotwórczości. Konkurs podzielony był na dwie części. I etap składał się z testu wyboru zawierającego wyłącznie pytania zamknięte.

W II etapie finaliści zmagali się z zadaniami obliczeniowymi oraz krzyżówką.

Do finału zakwalifikowali się:

Natalia Sławek, Wiktoria Drewniok, Anna Kacprowicz i Julia Maślanka z ZSO nr 1 w Raciborzu, Beata Kaczmarek z Gimnazjum w Kornowacu, Emilia Szymura, Martyna Widera i Katarzyna Duda z Gimnazjum w Rudach, Jakub Słysz z Zespołu Szkół w Pietrowicach Wielkich oraz Agata Procek i Nicolas Wardenga z Gimnazjum w Nędzy.

A oto lista laureatów:

I   miejsce – Nicolas Wardenga

II  miejsce – Beata Kaczmarek

III miejsce – Agata Procek

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureatów uhonorowano bonami pieniężnymi.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sponsorem nagród była firma AUTO CZĘŚCI DARO.

Barbara Zapłata