Poczytaj mi, Przyjacielu

Szóstoklasiści czytają ....młodszym kolegom

19 maja 2015r. w ZSG w Nędzy uczniowie klas szóstych rozpoczęli akcje: "Poczytaj mi, Przyjacielu" oraz "Czytanie na śniadanie".

Celem akcji jest zachęcenie młodszych uczniów z klas I-III SP do przeczytania książek wybranych przez szóstoklasistów.

Starsi koledzy czytają fragmenty powieści, przedstawiają w formie scenek fabułę lektur oraz przygotowują prezentacje multimedialne.

Maluchy z przyjemnością wysłuchują tekstów czytanych przez kolegów i z pewnością zajrzą do biblioteki, aby wypożyczyć polecane książki.

Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klasy VIa: Oliwia Beer, Eliasz Rudek, Adrianna Łozowy, Michaela Wallach, Sandra Tomala oraz Alan Żółtański.

Szóstoklasiści zachęcali uczniów klasy IIIb do przeczytania serii książek o Harrym Potterze J. K. Rowling.

Akcja potrwa 2 tygodnie i mamy nadzieję, że przyczyni się do zwiększenia czytelnictwa naszych uczniów.

Iwona Tomiczek