Z ekologią za pan brat :)

Misja przyroda i podsumowanie konkursów ekologicznych

Nadszedł czas na podsumowanie projektu Misja Przyroda- Zielone Szkoły w Parkach Narodowych. Zaraz po przyjedzie z zielonej szkoły uczniowie wybrali 25 najlepszych zdjęć, aby umieścić je na samodzielnie wykonanej mapie Babiogórskiego Parku Narodowego. Na mapie znajdują się także informacje o lokalizacji zdjęć oraz ich opisy.

Na dodatkowych zajęciach uczniowie przystąpili do ostatniego III etapu Projektu czyli opracowania ścieżki „Skarby kultury i przyrody okolic Nędzy”.

Zadanie nie było wcale łatwe do realizacji. Postanowiliśmy, że będzie to ścieżka rowerowa. Na początku uczniowie zajęli się wyszukiwaniem „skarbów okolicy”, które chcieliby umieścić na trasie ścieżki oraz zdobywaniem informacji na ich temat.

rzeba było także zrobić „skarbom” zdjęcia. Następnie wybraliśmy 12 takich miejsc, które najbardziej nam odpowiadały; aby umieścić je na mapce trasy. Teraz przyszedł czas na zrobienie mapy w programie Paint, ustalenie jej skali,  dokonanie obliczeń odległości oraz wykonanie legendy mapy.

Gdy już ten etap mieliśmy za sobą przyszła pora na nawigację pomiędzy „skarbami”, która z założenia miała mieć formę questingu, czyli wierszowanych poleceń. Uczniowie strasznie łamali sobie głowy nad wierszykami opisującymi drogę. Teraz już pozostało złożenie materiałów w formie prezentacji Power Point, tak aby materiał nadawał się do wydruku  jako folder.

Tak więc powstała Ścieżka rowerowa „Skarby kultury i przyrody okolic Nędzy”, która ma 33 km.

12.05.2015 r, na apelu,  Projekt Misja Przyroda został zaprezentowany pozostałym uczniom Szkoły.

Uczestnicy projektu przedstawili prezentację wraz z relacją z zielonej szkoły. Następnie obyła się premiera prezentacji „Ścieżki rowerowej”.

Teraz już tylko należy życzyć miłośnikom dwóch kołek szerokiej drogi w czasie testowania ścieżki w terenie.

Kolejnym punktem apelu było podsumowanie szkolnych oraz ogólnopolskich konkursów ekologicznych. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni, a uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy:

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY

Organizatorzy:

Mirosława Kuśka, Mirosława Teresiak

kl. IV

I m     Cieślik Emilia

I m     Groborz Dawid

II m    Jurkowska Marlena

III m   Gądzikiewicz Julia

kl. V

I m   Szopa Wiktor

II m  Gronert Dominika