Realizacji projektu z Funduszu mikroprojektów Euroregionu Silesia w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej RCz-RP.

UDZIAŁ GIMNAZJALISTÓW W PROJEKCIE „Mamy do siebie blisko”

Z inicjatywy i na zaproszenie  Zakladni Skoly w Velkich Hosticach, nasze gimnazjum bierze udział w realizacji projektu z  Funduszu mikroprojektów Euroregionu Silesia w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej RCz-RP.

Tytuł projektu „Mamy do siebie blisko” jest odzwierciedleniem faktycznej sytuacji.

Po pierwsze, naprawdę dzieli nas zaledwie 50 km drogi, a po drugie, ze szkołą w Velkich Hosticach wiąże nas już kilkunastoletnia współpraca.

W programie projektu uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość odwiedzenia czeskich miejscowości - terenów przygranicznych.

W czasie wycieczek i zajęć warsztatowych uczniowie zapoznani zostaną z przyrodą, gospodarką, kulturą i historią tych miejscowości.

Realizacja projektu rozpocznie się 18 maja, a zakończy 22 maja 2015r.

Już dzisiaj zapraszamy na relację ze spotkania, które postaramy się jak najdokładniej opisać po powrocie.

Oto szczegółowy plan działań w projekcie: