„Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka.”

Ostrożnie z prądem !

10 kwietnia br. uczniowie klas I-III uczestniczyli w lekcjach edukacyjnych w ramach programu „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka”.

Jego celem jest edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się skąd bierze się prąd, jak prawidłowo używać urządzeń zasilanych energią elektryczną oraz jak zachować się w trakcie burzy czy podczas awarii elektrycznej.

Lekcje te na pewno zwiększyły świadomość najmłodszych w zakresie rozsądnego gospodarowania energią elektryczną oraz zrozumienie, że prąd jest potrzebny i przyjazny, gdy wiemy, jak z niego korzystać.

Opracowali

nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej