,,Cała Polska czyta dzieciom"

Czytamy bajki przedszkolakom

Trzy uczennice klasy VIb: Edyta Gądzikiewicz, Karolina Koletzko i Martyna Wiesner wraz z opiekunkami – panią Edytą Palą i Marią Jankowską włączyły się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

W związku z tym we wtorek 21 kwietnia odwiedziliśmy Przedszkole w Nędzy, gdzie uczennice przeczytały dzieciom wiersze o kotkach.

Najpierw udaliśmy się do grup starszych – tutaj po sporej dawce poezji włączyliśmy przedszkolaków do wspólnej zabawy w rytm piosenki „Kotek Kłopotek”.

Następnie w ramach krótkich zajęć plastycznych każde dziecko przyozdobiło bajkowego kotka. Na przygotowanym przez nas płotku po chwili zasiadło kilkadziesiąt kolorowych kociaków.

Zajęcia zakończyliśmy słodkim, również „kocim” poczęstunkiem (czekoladki w kształcie kocich języczków).

Podobny scenariusz zrealizowaliśmy w grupach młodszych, gdzie dzieci były równie zachwycone jak starszaki.

Widać, tematyka przypadła im do gustu, a starsze koleżanki stanęły na wysokości zadania – świetnie spisały się w roli przedszkolanek (co nietrudno zauważyć przeglądając fotki w galerii – zapraszamy!).

M.Jankowska, E.Pala