Góra Grosza

30,6 kilo!!

2012 rok uczniowie ZSG Nędza rozpoczęli od ważenia! Od ważenia „Góry Grosza”. Wspólnymi siłami uczniowie uzbierali 30,6 kilo „groszy”.

W dniach od 21 listopada do 2 grudnia 2011 r. w szkole była przeprowadzana zbiórka funduszy w ramach akcji Góra Grosza, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Podstawowym jej celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu zostanie udzielona istotna pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

W zbieranie pieniędzy zaangażowała się klasa IIa gimnazjum, której uczniowie przeprowadzili zbiórkę ogólnoszkolną i policzyli wszystkie zebrane monety. W wyniku akcji zebrano 14304 monety o nominałach od 1gr do 5 zł, które dały łączną kwotę 576zł 11 gr.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim za nawet najdrobniejszą przekazaną monetę. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły udowodnili, że warto pomagać, a wspólne działania przynoszą wspaniałe efekty.