IX Interdyscyplinarny Konkurs MATFIZCHEMEK

Podium dla naszych gimnazjalistów - Konkurs MATFIZCHEMEK

28 kwietnia br. w I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku odbył się IX Interdyscyplinarny Konkurs MATFIZCHEMEK dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Traliszewska, Piotr Waldyra i Nicolas Wardenga z klasy 2B oraz Piotr Tomański, Maciej Giemza i Filip Wróbel z klasy 3A.

Z zadaniami obejmującymi zagadnienia z matematyki, fizyki i chemii wszyscy poradzili sobie świetnie, dzięki czemu do II etapu zakwalifikowało się aż czterech uczestników, czyli cała trójka z klasy 3A i Nicolas z klasy 2B.

Ostatecznie na podium stanęli:

Filip Wróbel - II miejsce

Nicolas Wardenga - III miejsce

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Barbara Zapłata