Klasy pierwsze z wizytą w Częstochowie

Mobilne centrum nauki "Planeta Energii" gości zwycięzców

20 kwietnia pierwszoklasiści odwiedzili interaktywne miasteczko w Częstochowie. Wizyta w mobilnym centrum nauki "Planeta Energii" to część nagrody ogólnopolskiego konkursu, w którym klasa I a zdobyła w tym roku wyróżnienie.

Dzięki wygranej, niezwykłą podróż do krainy energii elektrycznej mogły odbyć klasy I naszej szkoły. W mobilnym centrum nauki każdy znalazł coś dla siebie.

Uczniowie odwiedzili kosmiczny energobus, mieli okazję poznać odnawialne źródła energii i historię prądu od atomu do elektrowni, przeprowadzić doświadczenia z prądem elektrycznym lub obejrzeć film w kinie 3D.

Biorąc aktywny udział w zajęciach uczniowie zdobywali ciekawe upominki. Dr nauk fizycznych i ambasador programu Tomasz Rożek z przyjemnością spotkał się po raz kolejny z uczniami naszej szkoły nie kryjąc zachwytu dokonaniami klasy pierwszej.

To było wyjątkowe przeżycie. Nauka przez zabawę pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.

Sylwia Linek