Egzaminy gimnazjalne

GIMNAZJALIŚCI - TRZECIOKLASIŚCI!!!

Przed Wami gorący i zarazem bardzo ważny czas egzaminów gimnazjalnych. Już we wtorek - dnia 21 kwietnia 2015r. przystąpicie do pierwszej części humanistycznej. W środę - dnia 22 kwietnia 2015r. odbędzie się egzamin z części matematyczno - przyrodniczej. Czwartek - 23 kwietnia przeznaczony jest na języki obce.

Egzamin gimnazjalny z części humanistycznej sprawdza wiadomości i umiejętności z zakresu języka polskiego oraz historii i wiedzy o społeczeństwie, trwa 150 minut i jest podzielony na dwie części:

• z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie trwał 60 minut.
  • z zakresu języka polskiego egzamin rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie trwał 90 minut.

Egzamin gimnazjalny z części matematyczno-przyrodniczej sprawdza wiadomości i umiejętności z zakresu matematyki i przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, geografia), trwa 150 minut i jest podzielony na dwie części:

• z zakresu przedmiotów przyrodniczych egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie trwał 60 minut.

• z zakresu matematyki egzamin rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie trwał 90 minut.

Egzamin gimnazjalny z języka obcego zdawany jest na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Na poziomie podstawowym sprawdzane są wymagania określone w podstawie programowej dla poziomu III.0, natomiast na poziomie rozszerzonym – wymagania określone w podstawie programowej dla poziomu III.1. Do egzaminu na poziomie podstawowym przystępują wszyscy uczniowie. Poziom rozszerzony jest obowiązkowy dla uczniów, którzy w gimnazjum kontynuowali naukę języka obcego, rozpoczętą w szkole podstawowej.

Egzamin na poziomie podstawowym rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie trwał 60 minut.

Egzamin na poziomie rozszerzonym rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie trwał 60 minut.

Zapraszamy do zapoznania się z listem Rzecznika Praw Dziecka, który został skierowany specjalnie do Was GIMNAZJALIŚCI KLAS TRZECICH.

List dostępny jest pod linkiem: http://brpd.gov.pl/aktualnosci-listy-rpd/list-rzecznika-praw-dziecka

Trzymamy za Was kciuki i życzymy POWODZENIA :)