Wielki sukces uczniów w konkursie z języka niemieckiego

DEUTSCHKENNER – znawcy języka niemieckiego

17 kwietnia odbył się w Chałupkach V WOJEWÓDZKI KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA KLAS I-III S.P. „DEUTSCHKENNER”. Uczniowie rozwiązywali najpierw grupowo zadania, które obejmowały program nauczania z klas I-III.

Do finału zakwalifikowało się 5 drużyn z 18 walczących. W drugim etapie uczniowie pracowali już indywidualnie walcząc o tytuł najlepszego znawcy języka niemieckiego.

Drużyna z Nędzy w składzie: Paulina Hiltawska (kl. IIa) , Rafael Tulec (kl. IIIb) i Johannes Zwick (kl.Ib) wywalczyła III miejsce w zmaganiach grupowych otrzymując możliwość przystąpienia do drugiego etapu.

Paulina zajęła bardzo wysokie II miejsce, a Rafael IV.

Uczniowie otrzymali puchary i wiele nagród rzeczowych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

Anita Grycman