Święta malowane!

Laureaci Powiatowego Konkursu na Ozdobę Wielkanocną

Po raz X Muzeum w Raciborzu zorganizowało Powiatowy Konkurs na Ozdobę Wielkanocną pod patronatem Starosty Raciborskiego Ryszarda Winiarskiego i Prezydenta Miasta Raciborza Mirosława Lenka. Konkurs od lat służy podtrzymywaniu dawnych zwyczajów regionalnych związanych ze Świętami Wielkanocnymi i adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz świetlic.

Każdy uczeń mógł przygotować po jednej pracy w każdej kategorii.

Nasi uczniowie z wielkim zapałem przygotowywali palmy, kartki i jajka wielkanocne.

Spośród 594 prac jury doceniło efekty pracy naszych uczniów przyznając liczne nagrody i wyróżnienia w każdej z kategorii.

I miejsce w kategorii kartka wielkanocna powędrowało do Zuzanny Wranik z klasy Ia SP.

W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Kinga Haberkiewicz z klasy Ia SP.

Wyróżnienie w kategorii palma wielkanocna otrzymała Magdalena Machnik z klasy Ia SP.

Nagrody w kategorii jajko wielkanocne otrzymali:

I miejsce Paweł Materzok   z II klasy Gimnazjum

I miejsce Julia Drożdż z II klasy Gimnazjum

III miejsce Jakub Czarnuszka z klasy III a SP

Wyróżnienie -  Mateusz Traliszewski  z klasy II a SP

Wszyscy nagrodzeni odebrali dyplomy i nagrody w Muzeum w Raciborzu w niedzielę palmową podczas uroczystego otwarcia wystawy.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sylwia Linek