Odwiedziny w domu dziecka

I Ty możesz być Świętym Mikołajem

W dniu 20 grudnia 2011r. klasa III C gimnazjum wraz ze swoją wychowawczynią Panią Iloną Sadowską zorganizowała wyjazd do domu dziecka w Krasnym Polu.

Po ogłoszonej w szkole akcji charytatywnej na rzecz danej placówki, młodzież zorganizowała zbiórkę żywności. Dzięki akcji mogliśmy podarować wychowankom domu dziecka prezenty, w których znajdowały się takie rzeczy jak: cukier, mąka, makaron, ryż itp. Klasa III C zrobiła także dla opiekunów i dzieci z placówki paczkę ze słodyczami, do której dołączyli własnoręcznie pieczone pierniki.
Po przyjeździe do Krasnego Pola zostaliśmy mile ugoszczeni przez grono pedagogiczne oraz przez dzieci. Po krótkiej przemowie naszej wychowawczyni i naszej koleżanki Lindy Pannek każdy z nas się przedstawił. Pomimo skrępowania, jakie towarzyszyło podopiecznym i uczniom naszej szkoły, czas spędzony wspólnie przyniósł dużo radości. Razem z druhem i dziećmi śpiewaliśmy piosenki, a nawet tańczyliśmy. W przerwach druh opowiadał ciekawe historie. Mamy nadzieję, że znowu się spotkamy. Już nawet dostaliśmy zaproszenie na ognisko jeszcze przed wakacjami. Spędzone chwile w Krasnym Polu były ciekawym przeżyciem i nie dało się ukryć, że bardzo wzruszającym. Z pewnością pozostaną na długo w pamięci uczniów, a uśmiech na twarzach dzieci wynagrodził klasie trud, jaki włożyli w przygotowania.

Natalia Lindner