Jaś i Małgosia inaczej!

Teatrzyk warzyw i owoców  w wykonaniu klasy I

W ostatni piątek na scenie szkolnej auli pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią Sylwią Linek zaprezentowali spektakl teatralny pt. "Jaś i Małgosia inaczej", Autorski scenariusz napisany został na potrzeby projektu "Zdrowo jem, więcej wiem", który najmłodsi uczniowie realizują w ciągu całego roku szkolnego. Teatrzyk warzyw i owoców był jednym z zadań konkursowych, który miał na celu promocję zdrowego stylu życia.

Spektakl obejrzeli uczniowie klas I- III wraz z nauczycielami. Zaproszenie przyjęła również Pani Dyrektor oraz rodzice uczniów klasy I.

Przygotowania do występu były doskonałą zabawą dla wszystkich uczestników zadania. Na lekcjach i zajęciach dodatkowych uczniowie utrwalali role scenariusza,  trenowali utwory muzyczne i przygotowywali rekwizyty.

Sztuka teatralna opowiada o Jasiu i Małgosi, ale ich przygody różnią się od tych, które wszyscy znają z książki. Para dzieciaków oczywiście spotyka Babę Jagę, ale ta okazuje się być wyjątkowo rozsądna i uczy maluchów jak powinni odżywiać się, by zachować zdrowie.

Wręcza im też kosz warzyw i owoców, które Ci zanoszą do szkoły, by tam uczyć inne dzieci jak żyć zdrowo. Zresztą Babą Jagą okazuje się być Pani w szkole, która dodaje kilka mądrych rad  wprowadzając w klasie program Zdrowo jem, więcej wiem!

Zabawne piosenki o witaminach, owocach i warzywach oraz o tym jak zdobyć cały świat rozbawiły widownię, która dała się ponieść historii niby znanej, a jednak zaskakującej swoim finałem.

Mamy nadzieję, że Ci którzy do tej pory uwielbiali słodkości i niezdrowe przekąski postarają się odmienić swoje niezdrowe przyzwyczajenia.

Było ciekawie, radośnie i zdrowo. Przesłanie jakim było zdrowe odżywianie pozostanie chyba w pamięci wszystkich widzów na długo.

To była świetna zabawa, a klasa spisała się na medal!

S.Linek

Zobaczcie sami: