DZIEŃ PROJEKTÓW GIMNAZJALNYCH

EFEKTY PRACY GIMNAZJALISTÓW

12 marca 2015r. odbył się Dzień Projektów Edukacyjnych, podczas którego uczniowie drugich klas gimnazjalnych mogli przedstawić efekty swojej pracy.

Wystąpiło 14 grup projektowych, przedstawiając różnorodną tematykę projektów: od biologii, fizyki, języków,  poprzez zdrową żywność, graffiti i historie wojenne .

Występom przyglądali się uczniowie klas pierwszych, którzy już za rok staną na scenie ze swoimi projektami.

Jury w składzie: K. Czogalik, J. Galas, A. Grycman, K. Okręt postanowiło wyróżnić następujące grupy projektowe:

• Olga Brianis (2a), Klaudia Franke (2a), Paweł Materzok (2b), Dominika Sowa (2a)

Patrycja Sowa (2a) - grupa Pana Radosława Niklewicza

Projekt: Graffiti – sztuka czy wandalizm?

• Jenifer Duchacz (2b), Patrycja Groborz (2a), Marcin Szuła (2a)

- grupa Pani Edyty Pali

Projekt: Mural (Młody Obywatel)

• Dawid Afa (2a), Grzegorz Dudek (2a), Jakub Szenk (2a), Filip Szopa (2a), Szymon Śmieszek (2a) - grupa Pani Izabeli Pielczyk

Projekt:  Nieletni, niekaralni – czy znasz konsekwencje?

Ponadto, wyróżniono grupę, której projekt najbardziej zaciekawił i zainteresował widownię:

• Szymon Augustyn (2b), Tomasz Lis (2a), Sebastian Kałus (2a), Grzegorz Sawoński (2a), Dawid Komor (3b) - grupa Pana Rafała Lincnera

Projekt: Wikingowie – kim byli, jak żyli, z kim walczyli?

Wyróżnione grupy zaprezentują się jeszcze raz – 17 marca 2015r. - przedstawiając projekty swoim rodzicom (po południu, przed spotkaniami z wychowawcami).

Gratulujemy uczniom udanych projektów, dziękujemy rodzicom za wsparcie, a nauczycielom za prowadzenie grup projektowych.

Życzymy także klasom pierwszym udanych wyborów tematyki projektowej w przyszłym roku szkolnym.

Anna Wojtek