Międzynarodowy Konkurs Matematyczny PANGEA

I etap konkursu za nami...

3 marca 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I etapie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea. Organizatorkami szkolnego etapu były pani Mirosława Kuśka i Joanna Galas.

Organizatorami tego konkursu są: Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnia Vistula.  Pangea  ma zasięg ogólnokrajowy. Według danych z lat 2013-2014 w Konkursie Matematycznym  Pangea wzięło udział:

- województwa  : 16

- miasta  : 1 542

- szkoły   : 3 049

- nauczyciele : 3 678

- uczniowie   : 103 264

Głównym założeniem konkursu jest propagowanie matematyki wśród młodzieży.

Konkurs Matematyczny Pangea przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech).

W latach 2013-2014 łączna ilość uczniów biorących udział w Konkursie wynosiła 369 591.

W konkursie udział wzięli:

Klasa IV a

1. Justyna Magnowska
  2. Julia Gądzikiewicz
  3. Jakub Stokłosa

Klasa IV b

1.  Marlena Jurkowska

Klasa IV c

1. Emilia Cieślik

1. Emilia Kałus
  2. Dominika Gronert
  3. Wiktor Szopa
  4. Patryk Tulec
  5. Maurycy Kot

Klasa I a

1. Wiktoria Achtelik
  2. Wiktoria Jeger

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie przejdą etap szkolny.

Wyniki konkursu już niebawem….

J.Galas