Energojadki z I a co dzień kształtują zdrowe Ja!

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Zdrowo jem, więcej wiem" dla klasy I a !

20 stycznia ogłoszone zostały wyniki jesiennej sesji Ogólnopolskiego Konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem!” w ramach Edukacyjnego Programu "Aktywnie po zdrowie", do którego w bieżącym roku szkolnym czynnie włączyła się klasa I a SP. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem wychowawczyni Sylwii Linek zajęli w nim I miejsce zdobywając maksymalną ilość 1137 punktów i pokonując 395 klas pierwszych zgłoszonych do konkursu z całej Polski.

Uczniowie pracowali z ogromnym zaangażowaniem.

Zadania konkursowe polegały na  przeprowadzeniu  lekcji i konkursów dla dzieci zgodnie z podanym scenariuszem i harmonogramem, udokumentowaniu i podsumowaniu przeprowadzonych działań według podanych zasad i poprowadzeniu spotkań Forum dla Rodziców podczas których nauczyciel przekazał przygotowane informacje i ulotki.

Wszystkie raporty przeprowadzonych działań, dokumentacja zdjęciowa z przebiegu zajęć oraz prace uczniów i pomoce dydaktyczne wykorzystane w trakcie lekcji jury oceniło na najwyższym poziomie.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a Program powstał w trosce o zdrowie młodego pokolenia i ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Jest adresowany do uczniów klas I-III, ale również do nauczycieli, opiekunów i rodziców.

Głównym jego celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych, obszerna i kompleksowa edukacja dotycząca zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Konkurs podzielony jest na trzy etapy: jesienny, zimowy i wiosenny.

W grudniu sukcesem dla nas zakończył się etap jesienny, tymczasem klasa Ia z zapałem przystępuje do II etapu zimowego. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

O szczegółach programu możecie dowiedzieć się ze strony: