Muzyka jest sztuką

Konkurs Mistrz Fletu

„Muzyka jest sztuką; jak wszelkie cnoty i zalety popierać,

a przy tym cześć i chwałę Bogu oddawać”.

Johann Mattheson

12 grudnia 2014 roku odbył się XIV Powiatowy Konkurs „Mistrz Fletu”. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest Pan Marceli Reszka, autor „Zbioru kolęd, pastorałek i melodii bożonarodzeniowych na flety podłużne”.

Od kilku lat miejscem rywalizacji młodych flecistów jest Klub dla Młodzieży „Strefa” w Raciborzu.

Konkurs odbywa się w szczególnym okresie, jakim są święta Bożego Narodzenia, toteż młodzi muzycy grają wyłącznie utwory o tematyce bożonarodzeniowej.

W tym roku z instrumentem zmierzyła się prawie setka uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Raciborszczyzny.

Naszą szkołę reprezentował zespół fletowy w składzie: Katarzyna Piechula, Hanna Galas, Katarzyna Pala, Filip Wróbel pod kierunkiem Pana Mieczysława Drożdża.

Uczniowie zajęli I miejsce w swojej kategorii wiekowej - gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Mieczysław Drożdż