Wieczór Czytania Bajek połączony ze Świętym Marcinem

Wizyta ŚWIĘTEGO MARCINA

Już po raz kolejny w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy odbył się Wieczór Czytania Bajek, który był połączony z wieczorem Św.Marcina. 13 listopada najmłodsi uczniowie klas I-III przeszli w kolorowym pochodzie z roratnimi lampkami ulicami Nędzy.

Barwny korowód był prowadzony przez  Św.Marcina na koniu – jeźdźca w odświętnym przebraniu. Po przybyciu do szkoły dzieci zapoznały się z bohaterem naszego wieczoru.

Kolejnym punktem spotkania była degustacja rogalików sponsorowanych przez Radę Rodziców oraz Produkcję Pieczywa - Małgorzatę Dudacy-Matkowską.

Po słodkim poczęstunku uczniowie wysłuchali „Legendy o Św.Marcinie”.

Tym razem maluchy przekonały się, że uczniowie starszych klas, czytają pięknie i potrafią zachęcić do czytania innych. Swój wolny czas poświęciły nam gimnazjalistki: Aneta Rydygel oraz Małgorzata Kuźmicz.

Po wysłuchaniu legendy najmłodsi obejrzeli projekcję baśni podsumowującej wieczór.

Żal było żegnać się późnym wieczorem, ale przecież kolejna impreza już za rok.

Więc do zobaczenia……

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej