INTERAKTYWNE WARSZTATY TELEWIZYJNE...CZYLI KRĘCIMY FILM FANTASY

WIZYTA W RACIBORSKIM CENTRUM KULTURY

24 listopada 2014r. uczniowie klas IV-VI Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy, pod opieką nauczycieli, mieli niepowtarzalną okazję, aby wziąć udział w interaktywnych warsztatach telewizyjnych pt. "Jak stworzyć Świat Fantasy?" zorganizowanych w  Raciborskim Domu Kultury przez Teatr Show Firmy SPJ MEDIA.

W trakcie wspólnej pracy z widownią ekipa filmowa skonstruowała świat z gatunku fantasy, pełen krasnoludów, księżniczek, smoków oraz magii. Ten niecodzienny projekt dał uczniom możliwość poznania pracy na prawdziwym planie filmowym.

Wybrani uczestnicy wycieczki, dzięki "tajemniczym biletom", mogli na chwilę stanąć przed kamerą, aby zagrać w prawdziwym filmie.

Całość zajęć warsztatowych została rejestrowana wizualnie i realizowana w formie przekazu "na żywo" na dużym ekranie. W ten sposób widzowie znaleźli się w prawdziwym studiu telewizyjnym.

Uczniowie mieli możliwość "polatania na miotle" czy "rzucania piorunami". Poznali triki filmowe i efekty specjalne stosowane podczas kręcenia filmu.

Zapoznali się także z filmowymi pojęciami oraz obejrzeli m.in. prezentację związaną z pracą charakteryzatora. Wszyscy uczestnicy wycieczki również wcielali się w role aktorów, pokazując na widowni różne emocje, które zostały sfilmowane i dołączone do wspólnie realizowanej produkcji.

Z wykorzystaniem rekwizytów i scenografii uczniowie zagrali w scenach filmowych, które na koniec stworzą zamkniętą opowieść. Pod  koniec zajęć wszyscy uczestnicy wycieczki zobaczyli trailer, czyli  skrótową zapowiedź filmu, który zostanie zrealizowany w prawdziwym studiu filmowym, a następnie przesłany do naszej szkoły. Zwiastun filmu wywołał u uczniów dreszcz emocji!

Uczniowie juz nie mogą się doczekać efektów swojej pracy. Wszyscy chcą poznać film, w którym uczestnicy wycieczki ratują Profesora de Efekta i jego tajemnicę.

Jak zakończy się ta historia? Dowiemy się za 3 tygodnie.

I.Tomiczek