Jesień pędzlem malowana

Zwycięstwa jak malowane

W czwartek 13 listopada  2014r.  miało miejsce rozstrzygnięcie II Międzygminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem ,,Jesień w sadzie i ogrodzie". W konkursie brali udział uczniowie klas I-III z Nędzy, Kuźni Raciborskiej, Budzisk, Górek Śląskich, Zawady Książęcej, Lysek.

Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i inwencji twórczej dzieci, kształtowanie wrażliwości estetycznej i plastycznej uczniów, wyrażanie za pomocą różnych środków artystycznych swoich spostrzeżeń i przeżyć. Zadaniem uczniów było wykonanie prac o tematyce jesiennej farbą plakatową lub pastelą a także kredkami. Do naszej placówki napłynęło kilkadziesiąt prac z wyżej wymienionych szkół. Moment wręczania nagród ubarwił występ uczniów klas II i III naszej placówki pod opieką wychowawców Anny Neuhof oraz Agnieszki Grzybowskiej.

Komisja w składzie: p. Edyta Pala, p. Joanna Trybańska wyłoniła następujących laureatów konkursu plastycznego:

I MIEJSCE – Paulina Hiltawska, ZSG Nędza

Mateusz Traliszewski ZSG Nędza

II MIEJSCE – Daria Zagola ZSG Nędza
                             Mateusz Rydzewski SP Lyski

III MIEJSCE – Klaudia Stężały SP Lyski

Wojciech Perenc SP Lyski

W Y R Ó Ż N I E N I A

1.Magdalena Wawrowicz ZSG Nędza

2.Natalia Kocur ZSG Nędza

3.Florian Rezner SP Górki Śl.

4.Zofia Szopa SP Górki Śl.

5.Aneta Ulman ZSG Nędza

6.Maria Krupa SP Kuźnia Raciborska

7.Dominika Machecka ZSG Nędza

8.Natalia Zakrzewska ZSP Lyski

9.Gloria Depta SSP Budziska

10.Marcin Kornas SP Lyski

11.Emilia Wojtek ZSG Nędza

12.Laura Juraszek SSP Budziska

13.Gabriela Persińska ZSG Nędza

14.Wiktoria Panicz ZSG Nędza

Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy ufundowane przez Wójta Gminy Nędza panią Annę Iskałę. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować za objęcie patronatem konkursu i wspieranie młodych talentów z gminy i okolic.

Organizatorzy konkursu:

Agnieszka Grzybowska i Anna Neuhof