Ostrożny i przezorny pieszy – w drodze po bezpieczeństwo

Profilaktyczne pogadanki

30 października w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z udziałem funkcjonariuszy Policji, Straży Pożarnej oraz władz gminy w ramach realizacji programu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.

Policjanci przeprowadzili profilaktyczne pogadanki , których celem było przybliżenie uczniom zasad ruchu drogowego i prawidłowego uczestnictwa w ruchu pieszych.

Spotkanie uświetniły programem artystycznym klasy II pod kierunkiem Agnieszki Grzybowskiej i Krystyny Nitefor-Dąbrowskiej.

Gościem spotkania była także Pani Wójt Anna Iskała, która w trosce o bezpieczeństwo uczniów zakupiła kamizelki odblaskowe dla klas I. Podkreśliła, iż warto je nosić szczególnie przez cały okres jesiennej słoty, by już z daleka być widocznym, a tym samym bezpiecznym w drodze do i ze szkoły.

Uwieńczeniem spotkania była demonstracja sprzętu gaśniczego Straży Pożarnej w Nędzy oraz radiowozu policyjnego.

Serdecznie dziękujemy policjantom, strażakom oraz Wójt Gminy Nędza za spotkanie z najmłodszymi uczniami Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy.

Opracowały Agnieszka Grzybowska

Krystyna Nitefor-Dąbrowska