Zajęcia terenowe dla klas piątych

Po ścieżce dydaktycznej Rezerwatu Łężczok

W czerwcu 2014 klasy piąte szkoły podstawowej brały udział w zajęciach terenowych w Rezerwacie Łężczok. 11 czerwca 2014r. na wycieczce była klasa Va, 18 czerwca 2014r. - Vb,. W czasie zajęć klasy Va panowała upalna pogoda, natomiast klasa Vb, miała optymalną temperaturę jak na takie przedsięwzięcie.

Zajęcia poprowadziła nauczycielka przyrody Mirosława Teresiak z pomocą nauczycieli:. Moniki Bajak oraz Krystiana Okręta. Uczniowie wędrowali po ścieżce dydaktycznej w rezerwacie, mieli możliwość podziwiania osobliwości przyrodniczych rezerwatu, poznali historię jego powstania. W czasie zajęć podpatrywali zwierzęta, głównie ptaki wodne, rozpoznawali występujące po drodze rośliny. Dużą atrakcją okazał się pomost obserwacyjny na stawie Salm Duży, gdzie przy użyciu lornetek można było prowadzić obserwacje. Pomimo iż komary dawały się we znaki, był to także czas na integrację zespołów klasowych.

M. Teresiak